Студенти Факултета за стране језике на обуци за симултано превођење
Алфа БК Универзитет / Инфо / Вести / Студенти Факултета за стране језике на обуци за симултано превођење

Студенти Факултета за стране језике на обуци за симултано превођење

ВЕСТ, 14.06.2021

Студенти четврте године Факултета за стране језике имали су прилику да се упознају са основним техникама симултаног превођења и начином рада у преводилачкој кабини. У сарадњи са специјалистичком школом Master Translation, у суботу 05.06.2021. године је за наше студенте организована двочасовна обука за симултано превођење.

У пријатној атмосфери, будући дипломци Факултета за стране језике су послушали савете искусних преводилаца, суочили се са изазовима будућег радног окружења и у пракси испробали стечено знање енглеског језика. Показали су се сјајно и потврдили да је Факултет за стране језике с правом поносан на своје студенте. Желимо им успех у будућој каријери и сигурни смо да ће, уколико се одлуче за рад у преводилаштву, у значајној мери допринети квалитету у струци.