Алфа БК Универзитет / Инфо / Вести / "Да фурешти схвате шта је дишпет’’

ВЕСТ, 21.12.2020

Ана Кликовац, наша алумни студенткиња, је име и презиме за које се везују бројне вести у академској 2018/2019. години, а којима смо промовисали рад и креативност најбољих студената Факултета за стране језике Алфа БК Универзитета. Током основних четворогодишњих студија од 2015. до 2019. године, Ана, је своје потенцијале изражавала у креативним радионицама, стварајући кратке приче, песме, а све на основу књижевних садржаја обезбеђених на наставним предметима. Такође је са својим колегама, на Алфа БК Универзитету, формирала драмски студио, представљајући дела Т.С. Елиота (The Wast Land) и других значајних аутора из енглеске и светске књижевности, желећи да сугерише на отвореност, критичност и мултидисциплинарност коју треба да поседује дипломирани филолог-англиста.

"Да фурешти схвате шта је дишпет’’

Након дипломирања, наша Ана, је постала члан преводилачког тима за новински портал Balkan Art Scene чији је циљ пружање информација о уметничкој сцени и културним дешавањима за цели регион Балкана. Као дописник “Илустроване Политике” пише истраживачке текстове, из прелепе Боке которске, настојећи да предочи значај језичког и нематеријалног наслеђа Црне Горе. Овом приликом вам представљамо њен други објављени текст у Илустрованој Политици под називом: ’’Да фурешти схвате шта је дишпет’’.

Честитамо Ани на успеху и поносни смо што је била студент Алфа БК Универзитета.